Chrońmy dzieci przed meningokokami

Choroba meningokokowa lub po prostu zakażenie meningokokami to coś bardzo niebezpiecznego. Okazuje się, że zakażenie to powoduje sepię lub zapalenie opon rdzeniowo-mózgowych, a jak wiadomo są to schorzenia, które prowadzą nawet do śmierci.

Problem z chorobą meningokokową jest taki, że jej pierwsze objawy są bardzo podobne do objawów grypy, a więc bardzo łatwo zlekceważyć tę chorobę. Jeśli jednak lekarz ją zdiagnozuje, wówczas najlepiej od razu trafić do szpitala, bowiem tylko wtedy mamy szansę się wyleczyć.

Na zarażenie tymi malutkimi, ale bardzo niebezpiecznymi bakteriami, jakimi są meningokoki narażeni są zarówno dorośli, jak i dzieci. U dzieci jednak, które mają o wiele słabszą odporność, choroba ta jest bardziej niebezpieczna. Trzeba więc zrobić wszystko, aby je przed nimi uchronić. Najlepiej poprzez zaszczepienie dziecka przeciwko chorobie meningokokowej. Taka szczepionka bardzo dobrze zabezpieczy malucha przed zakażeniem. Warto więc dowiedzieć się kiedy i gdzie można dziecku taką szczepionkę podać i nie czekać, a zrobić to jak najszybciej.