Kontrowersje wokół szczepień

Imigran tabletki opinie Aerosonit aerozol

Opinie na temat słuszności i skuteczności szczepień są bardzo podzielone.

Pacjenci potwierdzają, że remedium łomża to najlepsza apteka nzoz w okolicy

Zwolennicy podkreślają ich działanie ochronne, przed np. zakaźnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Przeciwnicy, głośno krzyczą o powikłaniach jakie mogą nastąpić w wyniku podania szczepionki.

Najwięcej kontrowersji wzbudzają szczepienia dzieci, zwłaszcza te które w naszym kraju są obowiązkowe.

Kwestie doboru i terminów szczepień określa Program Szczepień Ochronnych (PSO). Są one obowiązkowe od chwili narodzin do ukończenia 19 roku życia. Ponieważ przybywa osób, które nie chcą poddawać swoich dzieci szczepieniom, sanepid dokładnie to monitoruje i wzywa do wykonania szczepień, może również nałożyć słone kary finansowe dla opornych.

Jednak mimo tego wiele osób nie przestaje walczyć ze zmuszaniem do szczepień.

Jako argumenty rodzice podają przykłady bardzo poważnych i groźnych powikłań, m.in. dotyczących wystąpienia choroby autystycznej u niektórych dzieci.

Z jednej strony rodzice, którzy ponad wszystko chcą chronić swoje dzieci przed złymi skutkami szczepień, z drugiej Ministerstwo Zdrowia, które chce dbać o zdrowie małych i większych obywateli.

Lekarze powtarzają, że nie ma udowodnionych naukowo związków między wystąpieniem pewnych powikłań po podaniu szczepionki. Jednak z drugiej strony należy rozumieć rodziców, którzy nie chcą być zmuszani do poddawania dzieci szczepieniom.

Sprawa jest o tyle trudniejsza, że żadna ze szczepionek nie chroni w 100 procentach przed chorobą. Z kolei gdyby zaprzestać jakichkolwiek szczepień, wróciłyby epidemie chorób, które w chwili obecnej występują dużo rzadziej, właśnie dzięki szczepieniom.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *