Słuszność stosowania szczepionek

Prolongatum opinie Bactroban ulotka

W przypadku wielu szczepionek pojawiają się pytania, na temat zasadności ich stosowania, skoro dane choroby nie występują. Okazuje się, że szczepienia są jak najbardziej słuszne. To, że na danym terenie dana choroba nie występuje, lub występuje rzadko nie oznacza, ze w innych krajach obywatele nie borykają się z nią. Przeniesienie choroby z jednego kraju do drugiego nie jest wcale skomplikowane, a już z pewnością nie niemożliwe. Natomiast zagrożenie epidemią w takim przypadku jest jak najbardziej realne. Należy pamiętać, ze wyeliminowanie pewnych chorób udało się właśnie dzięki powszechnym szczepieniom. Gdyby teraz nagle zaprzestano takich działań, choroby te zapewne wróciłyby bardzo szybko i zaatakowałyby większość społeczeństwa.

Zdarzyło się, że niektóre kraje w wyniku działań ruchów skierowanych przeciwko szczepieniom postanowiły zrezygnować z podawania szczepionek. W niedługim czasie nastąpił masowy nawrót choroby, duża liczba zachorowań, powikłań a nawet zgonów, spowodowała szybkie przywrócenie szczepień.

 

W naszym kraju dzięki obowiązkowym szczepieniom udało się zwalczyć choroby takie jak dur brzuszny czy błonicę. W dużej mierze udało się ograniczyć liczbę zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu B.

System szczepień pozwala na wyeliminowanie zagrożeń i skuteczną kontrolę nad chorobami zakaźnymi, które mogłyby wywołać masowe zachorowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *