Szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy

Szczepienia przeciwko rakowi szyjki macicy żółtaczka typu a sprawdź jak proste jest leczenie żółtaczki mechanicznnej

Rak szyjki macicy powstaje w wyniku zakażenia wirusem HPV (brodawczakiem ludzkim). Jest to drugi nowotwór, co do częstotliwości występowania, który atakuje kobiety. Obecnie stosuje się w wielu krajach szczepionki mające zapobiegać temu właśnie rakowi.

Szczepionki podawane są młodym dziewczętom, najlepiej jeszcze przed odbytą inicjacją seksualną.

W Polsce szczepienia są rzadziej wykonywane niż np. w Niemczech, Anglii czy Francji, gdyż jest to niezwykle kosztowny lek.

Jednym z krajów, który nie wprowadził szczepień przeciwko rakowi szyjki macicy jest Finlandia. Wynika to z faktu, iż sprawny system badań profilaktycznych jest na tyle skuteczny, że do zachorowań dochodzi niezwykle rzadko.

 

Polskie Towarzystwo Ginekologiczne rekomenduje szczepienie dziewcząt w wieku 11-12 lat. Zakłada się, że dzięki temu w ciągu 15-20 lat od wykonanych szczepień znacznie spadnie liczba zachorowań.

Najlepiej jeśli szczepione są młode osoby przed inicjacją seksualną, jednak szczepienia proponuje się również starszym grupom wiekowym 13-26 lat.

Ponieważ koszt szczepienia jest bardzo wysoki, niektóre gminy organizują grupowe szczepienia, które są dofinansowane.

Obecnie na rynku istnieje jedna szczepionka, która ma chronić przed wirusem HPV 6, 11, 16 i 18. Szczepionka ta ma za zadanie zapobiegać rakowi szyjki macicy, a także stanom przedrakowym szyjki i sromu, jak również powstawaniu zakażonych brodawek płciowych.

 

 

Podczas nieszczotkowania zębów możesz narzekać na nadwrażliwość zębów leczenie Odpowiednie dawkowanie rutinoscorbin jest niezwykle ważne

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *